Jeśli się czymś mocno zachwycę, to nie jestem w stanie tego trzymać tylko dla siebie. Z resztą, dzielenie się pomysłami i zarażanie nimi innych mam w swojej naturze.

Mówiąc o swoich wyprawach do lasu z dziećmi poznałam Justynę, która jest wychowawczynią w grupie przedszkolnej mojego starszego syna. Justyna szybko zaraziła się moją fascynacją do przyrody. W trakcie naszych rozmów narodził się pomysł projektu "Zachwyt w przedszkolu". O swoich doświadczeniach z wprowadzania edukacji leśnej w zwykłym systemowym przedszkolu Justyna pisze gościnnie na moim blogu.

Dzielimy się tym, czego doświadczamy z nadzieją, że zainspirujemy Was do podobnego działania. 

 

 

 

„Zachwyt w przedszkolu” jest wspólną inicjatywą moją oraz Justyny Lis, organizowaną przez Przedszkole nr 8 im. J. Ch. Andersena w Staszowie w partnerstwie z Nadleśnictwem Staszów.

Projekt nie stałby się rzeczywistością, gdyby nie wsparcie Pani Dyrektor Przedszkola nr 8 Alicji Misiak i koleżanek z grupy Justyny, szczególnie Pani Kamili Kobryn-Jacak oraz Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Staszów Adama Lubery i Pani leśnik Joanny Drożdżowskiej a także rodziców. 

Wspólnie organizujemy ponad 20 wyjazdów dzieci z grupy 6-latków  "Jeżyki" do lasu w okresie 09.2016-06.2017, ogródek przedszkolny oraz inne działania budujące ich relację z Naturą.

Dla zainteresowanych tematem leśnych przedszkoli w Polsce, serdecznie polecam:

Polski Instytut Leśnych Przedszkoli - profil na FB

W leśnym przedszkolu fajnie jest

Przegląd leśnych przedszkoli w Polsce

Nauka poszła w las

Przedszkolaki na wietrze. Zimny chów po norwesku

Dirt is good - niesamowita kampania w Wielkiej Brytanii


A tak to robią w Szkole w Przyłękowie (pow. żywiecki):